بروز رسانی: 2638-5-10 / 08:06:41 .

پند حکیمانه خود را بنویس
پرینت ایمیل

روزی هفت پیشوای خرد یونان باستان، به قصد گشت و گذار در معبد دلف باهم قرار ملاقات گذاشته و نزد هاتف غیبی آپولون به هم می رسند و کاهن معبد فرصت را غنیمت شمرده تا هریک از گلهای سرسبد خرد یونانی، پندی بر دیوار معبد حک کنند:

خیلون اسپارتینوشت؛ خود را بشناس. کلئوبولو پریاندروسدردو سمت معبد، دو شعار معروفشان را نوشتند؛ میانه روی عالیست و آرامش، زیباترین داراییست. سولوننیز در نیمه تاریک داخل معبد نوشت؛ فرمانبرداری را بیاموز تا فرماندهی را آموخته باشی.تالس درست روبروی جاده مقدس که چشم هر زائری را نوازش می دهد نوشت؛ دوستان خود را فراموش مکن. بیتاکوسجمله ای چند پهلو نوشت؛ وثیقه را پس بده و آخرین آنها یعنی تئوتاموسهرچند به شدت از نوشتن پندش طفره رفت اما به اصرار همگان چنین نوشت؛ اکثریت شرورند!!

شماهم پند خود را بنویس!! همان پندی که مایلید جهانیان شما را با آن بشناسند

 

نظرات   

 
+6 #2 فرشته 1394-03-21 05:13
«شعور یک گیاه در وسط زمستان ،از تابستان گذشته نمی آید،از بهاری می آید که فرا می رسد،گیاه به روزهایی که رفته نمی اندیشد، به روزهایی می اندیشد که می آیند. اگر گیاهان یقین دارند که بهار خواهد آمد، چرا ما ـ انسان ها ـ باور نداریم که روزی خواهیم توانست به هرآنچه می خواهیم ،دست یابیم ؟»
«خدايا!
هنگامي كه ثروتم دادي،خوشبختي ام را نگير.هنگامي كه توانايي ام دادي، عقلم را نگير. هنگامي که مقامم دادي، تواضعم را نگير. هنگامی كه تواضعم دادي عزتم رانگير. هنگامی که قدرتم دادي، عفوم را نگير.هنگامي كه تندرستيم دادي، ايمانم را نگير. وهنگامی كه فراموشت كردم، فراموشم نكن!!»
نقل قول
 
 
+6 #1 سمیرا 1394-03-11 03:54
از رسول خدا صلّي الله عليه و آله و سلّم پرسيدند: چه كسى در ميان مؤمنان از ديگران زيرك تر است ؟ در جواب فرمود : آن كه به ياد مرگ بيشتر و در آمادگى براى آن شديدتر است.
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی